INVESTÍCIA MÁ VYSOKÚ LIKVIDITU

Po troch rokoch, keď bude fond uzavretý, budete môcť z neho kedykoľvek vystúpiť a rýchlo sa dostať k svojim prostriedkom. Oproti tomu, predať

nehnuteľnosť nie je vždy možné rýchlo. Predaj veľkých komerčných nehnuteľností zvyčajne trvá najmenej pol roka, niekedy aj dlhšie.

Likvidita

je schopnosť firmy premeniť majetok na peniaze, z ktorých je možné hradiť záväzky. Likvidita (krátkodobá) znamená predovšetkým schopnosť firmy predávať zásoby, inkasovať obchodné a iné krátkodobé pohľadávky a prípadne mať dostatok hotovosti na bankových účtoch v okamihu, keď treba uhradiť krátkodobé záväzky. Spoločnosť je likvidná, ak má peniaze na včasnú úhradu svojich krátkodobých záväzkov – nedochádza k omeškaniu platieb veriteľom. Príliš vysoká likvidita je zvyčajne sprevádzaná vysokým vlastným kapitálom a často sa spája s konzervatívnym prístupom. Na druhej strane, príliš nízka likvidita využíva na financovanie cudzie zdroje.

Zdroj: Wikipedia

Zdieľať

Webové stránky používajú súbory cookie na poskytovanie služieb, prispôsobenie reklám a analýzu návštevnosti.

Výberom nasledujúcej možnosti súhlasíte s používaním súborov cookie a s používaním údajov o vašom správaní na stránke na zobrazovanie cielenej reklamy.

Personalizáciu a cielenú reklamu môžete kedykoľvek vypnúť alebo upraviť. Teraz udelený súhlas platí jeden rok.

Viac informácií a nastavenia